Barış Eren & Ersin Karalar - beSound production

Biyografi

Sanatçı Ersin Karalar 1988 Manisa merkez doğumlu ve Manisa’nın Horozköy mahallesinde büyüdü.

Müzik hayatına ilkokul korosu ve bando takımlarında yer alarak başladı. Onun için müzisyenlik bir aile mirasıydı, çünkü küçük yaşlarda müzisyen babası ile geceleri düğünlere gider sabah okuluna devam ederdi. Boş zamanlarında Manisa’daki hayranlık ile izlediği müzik ustalarından müzik hakkında bilgi edindi. Bu sayede yorumculuk ile beraber piyano, klavye, bateri ve perküsyon gibi bir çok müzik aletini çalma yeteneğini kazandı. Ege bölgesinde bir çok konser ve organizasyonlarda sahne alan sanatçı, 3 Mayısta Manisa’da bir konserde Barış Eren ile birlikte sahne aldı. Bu konser sonrasında bu ikili güçlerini birleştirerek müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı.

Sanatçı Barış Eren 28 Mayıs 1985 yılında Balıkesir/Edremit ilçesinde dünyaya geldi. Müzik yapımcısı, sanatçı ve söz yazarıyı olan sanatçı çocukluk yaşlarında şiir yazmaya başladı, hayat hikayelerinden esinlenerek yaşadığı tüm olayları şiirsel anlatıma döküp, zamanla tüm anlatılan olayları, duyguları ve görsel bir temayı hayâl gücümü kullanarak kaleme alabilme yeteneğine sahip oldu. Yaklaşık bir buçuk yıl süren çalışmalar sonrası,unutulmaz bir eser olan “Senmiydin sevgilimi çalan”eserinin sahibi Ozan Beydağı ile düet yaptı. Daha sonraki yıllarda oğlu Efe‘nin doğum günü için hazırladığı MİRAS adlı ilk abümünü rahmetli sanatçı Barış Manço’nun anısına onun ölüm yıldönümü olan 01.02.2019 tarihinde sevenlerine sundu.

Barış Eren ve Ersin Karalar’ın ilk single çalışmaları olan ‘’Eyvallah’’ eseri beSound etiketiyle tüm dijital platformlarda, klibiyle beSound ve Net-d YouTube kanalında yayınlandı.

TurkeyEnglish