Fasıl-ı Jazz - beSound production

Biyografi

Geleneksel Türk müziğini ve türkülerimizi etnik, jazz, flamenco gibi müziklerle sentezleyerek dikkat çeken Fasıl-ı Jazz grubu, Vokalde Gökçe Tekelioğlu, Lavta, ud, gitarlarda Orkun Tekelioğlu ve piyano ve dudukta Orçun Tekelioğlu’ndan meydana gelmektedir.

İlk albümleri olan “Volume 1” ‘i 2018 yılında yayınladı.

Daha sonrasında Be Müzik etiketiyle yayınladıkları “Sen Bir Aysın” adlı single albümleri dinleyiciler tarafından en çok beğenilen yorumları arasında yerini almıştır.

Dinleyicilerinden türküleri dinleyecekseniz Fasıl-ı Jazz’dan dinleyin şeklinde yorumlar alan grup 9 adet albüm yayınlamıştır.

Albümlerinde çok sevilen türkülerimizin yanısıra “Bu da mı Geçer? ve Hadi Be” “Şehr-i İstanbul” gibi kendi besteleriylede dinleyicilerin beğenisini toplamışlardır.

Türküleri sevmeyene sevdirir, sevenlere de başka bir lezzet sunar… dinleyicilerin grup için söylediği güzel sözlerden biridir. Türkçe eserlerin yayında albümlerinde yayınladıkları, “Diggin” “Mad About You” “Ladino Song” gibi şarkılar grubun evrensel bir stile sahip olduğunun en güzel örneğidir.

Grup üyeleri Klasik Batı Müziği Konservatuvarı mezunu olmakla beraber aynı zamanda profesyonel caz müzisyenlerinden oluşmaktadır.

TurkeyEnglish