MorNarpın & Yeşil Kasaba - beSound production

Biyografi

Yeşil Kasaba şair ile solistin temsili ismidir. Yeşil; sevgi ve şefkat, Kasaba ise doğallık anlamındadır. Yeşil Adam; Murat Selçuk Katıoğlu’nun sahne adıdır. Anlamı doğal içten net insanlığını unutmayan şefkatli adam demektir. Mor Narpın ise morun anlamı renk biliminde bütünleşme anlamındadır. Narpın’ın çıkış hikayesi ise çok ilginçtir. Bir gün Solist Pınar Taşdöner Yeşil Adamdan dünyada hiç olmayan tamamıyla kendini yansıtan ve arama motorlarına da yazıldığında tek kendisinin çıkabileceği bir isim bulabilir misin hocam der. Yeşil Adam 3 dakikanın içinde Narpın ismini ortaya çıkarır. 8 yıl önce Aydın ilinde Yeşil Adam tarafından kuruldu.

Yeşil Adam; söz yazarı, şair, bestekar, yorumcu, senarist, yönetmen, oyuncu ve bio enerjist uzmandır.

Mor Narpın ise yan flüt, piyano, Şan öğretmeni, besteci ve oyuncudur. Azerbaycan’ın ünlü operetinde (Arşın Mal Alan) da ve iyi bir yurttaş Tam bir sanat aşığıyım.

Yeşil Kasaba olarak özellikle bu zamana kadar çoğunlukla, kimsesiz ve engelli çocuklar, eğitime muhtaç çocuklar, sokak çocukları, sokak hayvanları, kadına şiddete hayır konulu ve ay yıldızlı bayrağımız şehitlerimiz için sosyal sorumluluk projelerinde bulunduk. 8 yıl içerisinde klip veya albümümüz olmadan Türkiye’nin bir çok ilinde halk konserlerimiz oldu.

TurkeyEnglish