Tarık Sarzep - beSound production

Biyografi

SİVASLI TARIK POP MÜZİKTE İDDAALI
Tarık Sarzep 1981 Almanya doğumludur; aslen Sivas’lı olan işçi bir ailenin beşinci ve son çocuğudur.
1983’de henüz 2 yaşındayken kötü huylu bir tümör nedeniyle görme yetisini kaybetmiştir.
5 yaşından itibaren düğünlerde Türkçe şarkılarla sahne almış ve çok beğenilince yıllarca konuk küçük şarkıcı olarak devam etmiştir. 10-11 yaşlarında İnglizce öğrenmesiyle beraber uluslararası müziğe de ilgisi artmıştır ve inglizce şarkıları da Lise dönemlerinde solist olarak yorumlamaya başlamıştır.
2002/2003 yıllarında Almanya’nın idol yarışmasına katılıp, güzel derece elde ederek adını Almanya’da duyurmuştur; bir dönem Boğaziçi Üniversitesi’nde de üniversite eğitimine başlamış, 2009’da mütercimlik bölümünden mezun olmuştur; Türkçe ve Almanca yanısıra İnglizce ve Fransızca da konuşmaktadır.
4 DİLDE ŞARKI SÖYLEMEK KEYİF VERİYOR
2005’de ‘‘İnşallah‘‘ isimli ilk albümünü ve klibini Türkiye’de piyasaya sürmüştür; albüm ‘‘İnşallah‘‘’ın remixleri ve Fransızca versiyonunun yanısıra 10 Türkçe, 3 İnglizce şarkı ile birlikte toplam 17 eser
içeren albüm güzel eleştiriler almıştır. Bu albümde Türkçenin yanısıra İnglizce ve Fransızca yorumladığı 17 şarkının tamamının sözleri kendisine aittir. Sound ve yorumuyla çokyönlü olan sanatçı müzik eleştirmenleri tarafından tam not aldı. Farklı dillerde şarkı söylemek sanatçı için ayrı bir keyifdir.
“İnşallah”, üzerine klip çekilen tek şarkı olmasına rağmen “Nasihat”, “Kahroldum” ve “Hatıra” isimli
şarkıları da radyolar tarafından sıkça çalındı. Müzikal kariyerini ve o dönemlerde almakta olduğu çevirmenlik eğitimini birarada yürütemeyen Sarzep, zor bir karar olsa da, üniversite eğitimine öncelik tanıyıp müziğe geçici olarak ara verdi.
YETENEK SİZSİNİZ’DE BAŞARILI PERFORMANS
2010/11 Yetenek Sizsiniz yarışmasında Acun Ilıcalı tarafından favori gösterildi. Yarışmada Tarık Sarzep Michael Jackson’ın Billie Jean isimli ünlü şarkısının kusursuz sahneledi. Sanatçı 13 yıl sonra “Aynen Öyle” isimli teklisi 24 Ağustos 2018de beSound (Be Müzik Prodüksiyon) etiketiyle tüm dijital platformlarda ve klibiyle NetD Müzik ve beSound YouTube kanalında yayınlandı.
KORONA VİRUS‘E MÜZİKLE DİKKAT ÇEKTİ
Sanatçının soysal sorumluluk projesi çerçevesinde sözü ve müziği kendine ait olan ‘‘Evde kal, güvende kal‘‘ adlı tekli çalışması yine beSound etiketiyle tüm dijital platformlarda, klibiyle beSound ve Net-d Youtube kanalında 14 Nisan 2020de yayınlandı.

TurkeyEnglish