Yusuf Eren - beSound production

Biyografi

Sanatçı Yusuf Eren 1992 Batman doğumlu. İlk orta ve lise eğitimimi Batman‘da tamamlayan sanatçı ön lisans ve lisans eğitimimi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde tamamladı. İki yıllık Restorasyon bölümünden mezun olduktan sonra tekrar Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümünü okuyup 2018de üniversite eğitimini tamamladı.

Müzik Hayatına ilk adımı üniversite yıllarında oldu. Ön lisans okurken ev arkadaşlarımın sesini beğenmeleri her gece müzik bölümünde okuyan arkadaşların kendisine misafir olması, sazlı sözlü gecelerden sonra müzik serüveni başladı. Yetenek sınavlarına girip Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. Akademik olarak müzik mesleği oldu ancak henüz atanamadı. Şuan Batmanda müzik sanat merkezlerinde Bağlama ve Piyano eğitimi vermekte. Yanısıra özel okullarda müzik öğretmenliği yapmakta. Ve vakti yettiğince sahne almakta.

Bunun dışında ilk adımını profesyonel çalışmasını Nisan 2019 da söz- müziği Hasan Demir’e ait olan, aranjesini Zafer Güler‘e ve klip yönetmenliğini Veysel Seçmen üstlendiği tekli single  şarkısı BEN SANA SEVDALI eserini çıkarttı. Şuan BE MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

Çevresinde öğrencilerinden çok olumlu tepkiler alan sanatçı yeni besteler üzerinde  çalışmakta.

TurkeyEnglish